بازیهای تقلیدی کودکان

یکی از عوامل مهم تربیتی : بازیهای تقلیدی

یک حرکت ساده و مشخصی را مقابل کودک خود انجام دهید. این حرکت را ۲ یا ۳ بار تکرار کنید تا کودک شروع به تقلید از شما کند. در صورت موفقیت کودک در تقلید از شما، شادی خود را از موفقیت وی ابراز کنید، مثلاً بخندید، به او آفرین بگویید یا برایش کف بزنید. سپس حرکت بعدی را شروع کنید. در زیر، بعضی از حرکت هایی را که می توانید برای این قسمت از آن استفاده کنید، آورده ایم: – مشت خود را باز و بسته کنید. – گوش خود را بخارانید یا بمالید. این یکی از نمونه بازیهای تقلیدی کودکان است.

این فیلم را ببینید: آموزش مشاغل به کودکان + فیلم

 

بازیهای تقلیدی کودکان (از یک تا دو سالگی)

لپ های خود را مانند بادکنک باد کنید. – روی سر خود دست بکشید. – انگشت اشاره ی خود را جمع و سپس صاف کنید. – با انگشتان خود به آرامی روی میز بزنید. – بینی خود را با انگشتانتان فشار دهید. – دست های خود را مثل دستان عروسک حرکت دهید. – کنار انگشت خود را به بینی خودتان بمالید. از آغاز ماه پانزدهم یا شانزدهم، کودک سعی میکند کارهای روزانه ی شما را تقلید کند.

مهارت های کودکان پیش دبستانی

مهدکودک نور هستی با مدیریت خانم لطفی
آدرس و شماره تلفن مهد کودک نور هستی

 

شما می توانید با در اختیار قرار دادن وسایلی مانند گوشی تلفن پلاستیکی، جارو و متر؛ او را در انجام دادن این تقلیدها کمک کنید. به این ترتیب، هر کاری را که خواستید انجام دهید، از او بخواهید که در انجام دادن آنها با شما همکاری کند.

وسایل شخصی مانند کفش و روسری نیز می توانید در اختیار کودک قرار دهید، البته به شرطی که این وسایل به اندازه ی کافی محکم و با دوام باشند. کودک شما مطمئناً از انجام دادن این فعالیت ها خوشحال خواهد شد، چرا که می تواند خود را در جای بزرگ ترها قرار دهد.این بازی برای کودکان یک تا دو سال پیشنهاد می شود .

همچنین بخوانید: چگونه مهارت های حرکتی کودکان را تقویت کنیم؟

 

مهدکودک نور هستی با مدیریت خانم مژگان لطفی

آدرس و شماره تلفن مهد کودک نور هستی

تهران، خیابان کارگر جنوبی کوچه حقیقت بیان

۰۲۱۶۶۴۰۹۲۳۲ 

۰۹۱۲۸۳۴۷۷۶۳