آموزش خرید کردن به کودکان + فیلم

آموزش خرید کردن به کودکان

وقتی به کودکان ثابت شود که گریه و فغان آنها باعث تغییر نظر شما نخواهد شد، رفتارشان اصلاح می شود. اما هماهنگی بین والدین در برخورد با کودک عامل مهمی برای آموختن می باشد. همچنین رعایت یک سری مسائل در هنگام بیرون بردن کودک، این کار را برای شما آسانتر خواهد نمود. مثلا:خرید با کودکان

خرید با کودکان

هیچ گاه فرزندان خود را قبل از ناهار یا شام به فروشگاه نبرید. رعایت نکردن این اصل سبب می شود که کودک هر غذایی را که ببیند از شما بخواهد تا برایش بخرید، کسی هم نمی تواند او را سرزنش کند. در چنین مواقعی حتما کمی شکلات یا آب میوه همراه خود داشته باشید تا قند خون کودک را بالا برده و از بی تابی او بکاهد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که بعضی از کودکان علاقه ای به خرید کردن ندارند، بنابراین اگر آنها را به همراه خود برای خرید به فروشگاه می برید، با آنها صحبت کنید و مطمئن شوید که حالشان خوب است.

اگر در محیطی سرپوشیده هستید کاپشن فرزندتان را از تن او خارج کنید. اگر در حال رانندگی هستید با خواندن شعر او را سرگرم کنید و برایش داستانی تعریف کنید.

 

نکات مهم در خرید با کودکان

فواید خرید با کودکان

** خرید کردن در فروشگاه باعث تقویت مهارت یادآوری کودکان می گردد. کودکانی که دو و نیم ساله هستند می توانند کالاهایی را که تبلیغ آنها را در تلویزیون مشاهده کرده اند، بشناسند. یافتن کالاهایی که درباره آنها تبلیغ شده است نوعی بازی لذت بخش برای کودکان محسوب می شود.

** کودکان با مشاهده این که شما براساس نیاز و قیمت اجناس آنها را انتخاب می کنید، می توانند به مفهوم میزان مصرف پی ببرند. از سن سه و نیم سالگی به بعد می توانید درباره پس از انداز کردن پول با آنها صحبت کنید.

** اگر به کودکان اجازه دهید از بین دو محصول یکی را انتخاب کنند، قدرت انتخاب و تصمیم گیری آنها را تقویت خواهید کرد.

** اگر درباره کیفیت مواد غذایی فروشگاه با آنها صحبت کنید، خوردن غذاهای سالم و مقوی را به آنها خواهید آموخت.

** اگر به کودکان بگویید که به دلیل گران بودن وسیله ای که او از شما درخواست کرده است نمی توانید آن را بخرید و به همین خاطر احساس ناراحتی می کنید، کودک شما، احساسات صادقانه شما را درک خواهد کرد.

بعضی از کودکان ممکن است علاقه ای به رفتن به فروشگاه نداشته باشند، لذا کتاب و یا اسباب بازی مورد علاقه آنها را همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم در اختیار کودک قرار دهید

چگونه می توانید هنگام خرید با کودکان اوقات دلپذیر و لذت بخشی داشته باشید؟

۱٫ از درگیر شدن با کودکان اجتناب کنید. سرگرم کردن کودکان وسیله ای مناسب برای این کار است. عروسکی به انها بدهید یا کمی با آنها بازی کنید.

۲٫ اگر فرزندتان در هنگام خرید کردن آرام بود او را در آغوش بگیرید و ببوسید تا متوجه شود که رفتار شایسته او مورد تحسین قرار گرفته است.

۳٫ فهرستی از لوازم مورد نیاز خود فراهم سازید تا در هنگام خرید بتوانید کمی هم به فرزندتان توجه کنید و با او حرف بزنید. گاهی اوقات آن قدر در یک هدف غرق می شویم که فراموش می کنیم یک توجه خیلی کوچک به فرزندمان، چه تاثیر مهمی خواهد داشت.

۴٫ وقتی که با فرزند کوچک خود به فروشگاه می روید، به او آموزش دهید که نباید در فروشگاه بدود زیرا ممکن است به وسایل فروشگاه اصابت کرده و خساراتی ایجاد کند یا برای خود حادثه ای بیافریند.

۵٫ بعضی از کودکان ممکن است علاقه ای به رفتن به فروشگاه نداشته باشند، لذا کتاب و یا اسباب بازی مورد علاقه آنها را همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم در اختیار کودک قرار دهید.